Молодіжна рада
Як організувати молодіжну раду у свої громаді?
Сьогодні молодіжна рада це
- Свідома та активна молодь.
- Освітній майданчик для розвитку демократії.
- Промоція вашої громади (в першу чергу за рахунок доступу та активності молодих людей в сучасних інформаційних каналах).
- Соціальний ліфт для молодих та активних.
- Оцінка реальної ситуації в молодіжному середовищі.
- Нові, перспективні ідеї для розвитку вашої громади
- Середовище для розвитку молоді.
- Кадровий резерв для муніципальних органів управління, освітніх та культурних установ, бізнесу.
Ключові навички ХХІ століття
- публічні виступи
- вміння заробляти гроші
- підприємливість
- вміння розставляти пріоритети
- планування
- ефективне управління часом
- креативність
- лобіювання
- адвокація
- управління проектами
- лідерство
- фінансова грамотність
- іноземні мови
- комунікативні навички
- документознавство
- критичне мислення
- медіа грамотність
- наполегливість
- адміністрування
- робота в команді
- вміння подати себе.
Трохи історії
У США та Канаді, цьому сприяли такі організації як - the Freechild project і Points of Light Foundation. Важливим поштовхом для учатсі молоді стала Конвенція про права дитини, яка була прийнята резолюцію 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року, що спричинило справжній “бум” для молодіжних рад.
Уже в 1992 році Постійна конференція місцевих і регіональних органів влади Ради Європи, попередник Конгресу місцевих і регіональних органів влади, зрозуміла, що участь молоді вимагає прихильності з боку місцевих і р егіональних органів влади до формування культури, в якій молоді люди мають можливість робити свій внесок цінними й значущими способами. Прихильність Постійної конференції була транспонована у Європейську хартію про участь молоді в муніципальному та регіональному житті, яка стала результатом дискусій між молодими людьми та місцевими і регіональними виборними представниками. Хартія була переглянута в 2003 році на прохання молодих учасників на конференції на тему «Молодь – рушійна сила в містах і регіонах», організованій Конгресом у Кракові (Польща) в березні 2002 р. для відзначення 10-тої річниці Хартії.
«Активна участь молодих людей в ухваленні рішень і діяльності на місцевому і регіональному рівнях має важливе значення, якщо ми хочемо побудувати більш демократичне, солідарне і процвітаюче суспільство. Участь у демократичному житті будь-якої спільноти не зводиться до голосування або висунення кандидатів на виборах, хоча й це вельми важливо. Участь та активна громадянська позиція передбачають наявність прав, засобів, простору і можливостей, а де необхідно – підтримку, щоб приймати участь і впливати на рішення, а також брати участь в акціях і заходах з тим, щоб сприяти побудові кращого суспільства». Преамбула переглянутої Європейської хартії щодо участі молоді в громадському житті на місцевому і регіональному рівні. Дану хартію, Україна як член Ради Європи, також ратифікувала.
Коментарі відомих людей про молодіжну раду: