На головну
Перейти до розділів:
Повернутись на головну

«Як створити молодіжну раду?»: ГО «Молодіжна Платформа» презентувала вебресурс із покроковою інструкцією

2023-05-10 14:40:09
«Як створити молодіжну раду?»: ГО «Молодіжна Платформа» презентувала вебресурс із покроковою інструкцією

З кожним днем усе більше молодих людей прагнуть мати вплив на прийняття рішень у своїх громадах. Одними з найефективніших інструментів впливу молоді на владу є молодіжні ради. Часто активна молодь до кінця не розуміє, яким чином вони створюються та що для цього потрібно. Саме тому було створено вебресурс «Як запустити молодіжну раду?».

Про ресурс.

Соціальний проєкт «Як створити молодіжну раду» реалізовується громадською організацією «Молодіжна Платформа» за підтримки фонду Ганнса Зайделя в Україні й у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України.  Мета проєкту – допомогти молодим й ініціативним людям у створенні консультативно-дорадчого органу у своїй громаді за допомогою чітких роз’яснень, зразків документів, поданих в онлайн-інструкції креативного змісту.  

Концепція вебресурсу розроблена у формі подорожі на метро, де кожна станція – це певний пункт, який повинна пройти ініціативна група на шляху до створення омріяної молодіжної ради.  «Головна фішка – дизайн, над ним досить довго працювали. Надихались відеогрою “Mini Metro”. Тому сайт досить швидкий і різнобарвний», – каже Михайло Войтович, технічний керівник команди розробників.

Презентація вебресурсу «Як створити молодіжну раду?» відбулась 3 травня на платформі «Zoom». Вона транслювалась ГО «Молодіжна платформа» спільно з Фондом Ганнса Зайделя з хабу «Дім громадянського суспільства», який утримується ІСАР «Єднання» за підтримки Міністерства молоді та спорту України в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства» (USAID).  


Передумова створення
Раніше вже був розроблений онлайн-курс із менеджменту молодіжних рад місцевого рівня, у якому тренери спробували «упакувати» в одне навчання як теоретичний матеріал, так і практичну роботу (наприклад, симуляцію засідання молодіжної ради в різних умовах) для ефективної та довготривалої роботи молодіжної ради. Він корисний як і для рад, які лише планують створюватись, так і для вже активних молодіжних рад. (Посилання на онлайн-курс: https://youthcouncil.com.ua)

На жаль, досить часто організаторам доводилось чути від молоді про нерозуміння процесів створення молодіжної ради. Саме тому з’явилася покрокова онлайн-інструкція «Як створити молодіжну раду?» із чітким роз’ясненням усієї інформації.    


Для кого створений вебресурс?

Цільова аудиторія ресурсу – це члени молодіжних рад, ініціативні групи, вікова категорія яких 14-20 років. Також це ті, хто створює молодіжні ради, їх ментори від міської або сільської ради. «Інструкція створена таким чином, що можна обрати цікавинки для себе. Якщо Ви представник активної молоді громади, то зможете знайти інформацію про те, як зацікавити владу у співпраці, усього лише зробивши кілька кліків. Якщо ж Ви представник ОМС, то для вас є пункти, що зможуть полегшити процес створення молодіжної ради у громаді. До прикладу, зібрані в одному місці зразки усіх документів».

А що там далі?

Нам, як організаторам, важливо не зупинятись і йти в ногу з часом із вашими запитами. Тому ми й надалі будемо розвивати всі наші вебресурси для того, щоб створення молодіжних рад в Україні стало неймовірно цікавим і поширеним процесом. Також заохочуємо вас користуватися всіма пропонованими ресурсами та здобувати нові знання. І, звісно, нам дуже важливо отримувати ваш фідбек, адже це нас мотивує працювати та вдосконалюватись у майбутньому.