На головну
Перейти до розділів:
Повернутись на головну

Інструкція для учасників/ць проєкту «Маю думку. Південь»

2024-08-20 13:34:28
Інструкція для учасників/ць проєкту «Маю думку. Південь»

Не чекали? Ми знову до вас із новими можливостями! ГО «Молодіжна платформа» анонсувала проєкт для молодіжних рад!

«Маю думку. Південь» – проєкт для молодіжних рад з Миколаївської, Херсонської та Одеської області з посилення знань щодо участі молоді у процесах прийняття рішень.


У рамках проєкту ми прокачаємо 6 молодіжних рад на предмет участі молоді. Спробуємо розвинути нові та оновити старі інструменти участі в громадах та підтримати молодіжні ради в їх роботі та починаннях.

Етапи проєкту

  • Реєстрація молодіжних рад. (коротко про вимоги та критерії відбору читай нижче) Триватиме вона з 20 по 31 серпня 2024 року. До участі буде відбано 6 молодіжних рад.

  • Тренінг з участі молоді для відібраних молодіжних рад.

  • Аналіз потреб молоді та можливостей розвитку інструментів участі в громадах.

  • Хакатон з розробки ініціатив та проєктів, що посилюють участь молоді.

  • Тренінги з адвокації та проєктного менеджменту.

  • Реалізація проєктів від молодіжних рад.

  • Фінальний форум для підбиття підсумків проєкту.

  • Формування посібника кращих кейсів участі молоді в Україні.

Термін участі в проєкті: з моменту відбору і до 31 грудня 2024 року.


Вимоги участі в проєкті

⏺ молодіжна рада повинна бути розташована та впроваджувати свою діяльність в Миколаївській, Херсонській та Одеській областях;

⏺ молодіжна рада має бути створена офіційно або знаходитися в процесі створення;

⏺ молодіжна рада повинна мати перелік реалізованих ініціатив;

⏺ лист-зобов'язання від молодіжної ради та органу місцевого самоврядування щодо безперебійної участі у всіх етапах проекту.


Також перевагою для участі в нашому проєкті можуть слугувати дотримання наступних вимог

  • молодіжні ради, які інтегрують та/або залучають ВПО до повноцінного життя громади, і маю підтвердження цієї діяльності.

  • молодіжні ради, розташовані на деокупованих територіях та постраждалих від конфлікту.

  • релоковані молодіжні ради, які переїхали на підконтрольну Україні територію внаслідок бойових дій.

Реєстрація

Реєструємось за посиланням – https://forms.gle/Pj5s47BJW5tZ7Stz6

 Термін реєстрації до 31 серпня. Відповідь, щодо відбору, або відмова участі в проєкті, надійде до 5 вересня.


Опис етапів проєкт

1️⃣ Навчання з участі молоді

Першим етапом, на якому офіційно стартує проєкт, стане навчання з участі молоді. На цьому етапі ми запрошуємо 3 представників/ць від обраних громад, з них 2 члени/ні молодіжної ради та 1 представник/ця місцевого самоврядування, це є обов’язковою умовою для участі у тренінгу.
Сертифіковані тренери/ки з участі молоді будуть проводити навчання. Також на цьому етапі ми залучаємо до кожної молодіжної ради менторів/ок, які будуть контролювати виконання радою всіх етапів проекту.


2️⃣ Аналіз потреб молоді та громади

Наступним етапом буде виконання домашнього завдання – аналіз потреб молоді та громади щодо можливостей участі молоді. Після виконання завдання ми допускаємо раду до наступного етапу, а тренери/ки дають рекомендації щодо вдосконалення інструментів.


3️⃣ Хакатон для розробки проєктів

Третій етап – хакатон для розробки проєктів для посилення участі молоді в обраних громадах. У цьому етапі беруть участь 3 представники/ці — члени/кині молодіжних рад, а також наставники/ці і тренери/ки, які були на першому етапі. Хакатон має бути інтенсивним, із постійними завданнями, які потрібно виконувати знову і знову.
Обов'язковий пітчинг в останній день (з рекомендаціями). Забезпечене фінансування кожного проєкту.

4️⃣ Тренінги з адвокації та проєктного менеджменту

Перед етапом впровадження ми проведемо тренінг (2-3 дні) для кожної обраної молодіжної ради з адвокації та розробки та впровадження адвокаційних кампаній, це зміцнить молодіжну раду інституційно та допоможе залучити ресурси та партнерів/ок до реалізації проекту.


5️⃣ Реалізація проєкту

Наступний етап — реалізація ініціатив. Проєкт має бути спрямований на посилення участі молоді в громаді, серед прикладів участі шкільного бюджету, молодіжного громадського бюджету, громадського розвитку молодіжних питань тощо.
Проєкти будуть узгоджені з гуманітарними принципами та мають сприяти наступному результат: «Молодь стає активним і заангажованим членом своєї громади, підтримано у виборі переходу до освітніх шляхів або можливостей для існування, покращуючи їх загальний добробут»


6️⃣ Фінальний форум для підбиття підсумків проєкту

На заключному етапі відбудеться дводенний форум, де головними «зірками» форуму стануть молодіжні ради–учасниці нашого проєкту.
На форумі запланована презентація та обговорення кожного проєкту, а також будуть запрошені молодіжні ради та організації європейських країн для обміну досвідом участі молоді. Ми плануємо зробити зустріч-форум мережевим заходом для багатьох молодіжних рад.


7️⃣ Посібник кращих кейсів участі молоді в Україні

Після завершення проєкту планується опублікувати онлайн-довідник найкращих кейсів участі молодіжних рад та кейсів від молодіжних рад та організацій європейських країн. 

Контактна особа

Керівник проєкту Демʼян Петрик

Телеграм: t.me/demianpetryk 

Телефонний номер: 0964121534




scroll to top