Програма «Діалоги перемоги» – фіналіст міжнародного конкурсу World Justice Challenge
Нещодавно стали відомі результати конкурсу World Justice Challenge. Серед фіналістів ініціатива з України «Діалоги перемоги».
World Justice Challenge – це міжнародна програма підтримки ініціатив, які сприяють верховенству права у світі.
Цьогоріч зі 424 заявок із 109 країн світу було обрано 30 ініціатив-фіналістів, серед яких одна українська.
Програма «Діалоги перемоги» спрямована на побудову діалогу між молоддю та місцевою владою із посередництвом молодіжних рад для визначення їх ролі у відбудові України та підтримки громадських ініціатив для сталого розвитку громади. Уже другий рік поспіль цю ініціативу впроваджує ГО «Молодіжна платформа» у межах проєкту Програми розвитку ООН (ПРООН) «Підтримка громадянського суспільства та молоді», що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
Програма охопила майже 2000 молодих людей з 21 області України. У межах проєкту проведено 60 локальних діалогових заходів, реалізовано 31 міні-ініціативу від молодіжних рад у 49-и громадах країни. У результаті дворічної роботи було створено «Каталог ініціатив молодіжних рад-учасниць у проєкт «Діалоги перемоги», де описано мету та результати кожного проєкту.
«Програма «Діалоги перемоги» є однією з головних ініціатив ПРООН в Україні із залучення молоді до процесів прийняття рішень та відновлення. Незважаючи на те, що багато молодих людей відігравали дуже активну роль у реагуванні на надзвичайні ситуації, спричинені війною, та працювали волонтерами у своїх громадах, на початку 2022 року не було платформи, на якій молодь могла б описати проблеми та напрацювати візію відновлення своїх громад. Саме тому було ініційовано програму «Діалоги перемоги», щоб у партнерстві з існуючою молодіжною інфраструктурою підсилити роль молоді та молодіжних рад у процесі прийняття рішень щодо відновлення України», – розповідає Кім Маттіс, спеціалістка з питань залучення молоді та соціальної згуртованості, ПРООН в Україні.
Уже не вперше український проєкт входить у ТОП-30 цього конкурсу, але саме серед молодіжних ініціатив, який втілюється в умовах воєнного стану «Діалоги» є першими.
«Вихід у фінал – це велике звершення, адже таке визнання підкреслює, що молодіжна робота важлива й наша місія приносить користь Україні та впровадженні демократії у цілому світі. Дякуємо нашим партнерам із ПРООН, адже це спільна перемога. Я вважаю, що потрібно говорити про Україну на будь-яких світових платформах. Адже світ має знати, які ми є насправді, як ми боремося за права людей та за демократію. Ми тільки починаємо відкриватися світу й важливо показувати наші проєкти та ефективні практики роботи з молоддю», – коментує виконавчий директор ГО «Молодіжна платформа» Захарій Ткачук.
На заключному етапі конкурсу World Justice Challange фіналістів запросили презентувати свої проєкти на щорічній зустрічі Американських асоціацій адвокатів 2024 року в Чикаго, де також було презентовано проєкт «Діалоги перемоги».
Запит на впровадження «Діалогів» є на міжнародному рівні, адже українська молодь є по всьому світу. До цих обговорень можуть долучатися і молоді люди , які не є громадянами України, але мають бажання включитися до процесів повоєнного відновлення. Тож фінал світового конкурсу дає можливість «Діалогам» вийти на новий рівень та заявити про Україну на міжнародній арені.
Про те, чого ж чекати від нових «Діалогів 2024» розповідає керівниця проєкту Леся Голояд:
«Цьогоріч мета «Діалогів перемоги» не просто сприяти діалогу молоді в громаді та налагодженню комунікацій з органами місцевої влади, а й залучення малопредставлених категорій молоді. Ми ставимо собі за мету, щоб у громадах почали чути ідеї молоді, яка раніше не залучалась до подібних заходів через соціальні, фізичні, психологічні та ресурсні причини».