На головну
Перейти до розділів:
Повернутись на головну

#ДіалогиПеремоги: Перша хвиля з Марком Твеном, антикорупційною школою та екоакцією

2023-08-02 08:37:47
#ДіалогиПеремоги: Перша хвиля з Марком Твеном, антикорупційною школою та екоакцією

Понад рік проєкт «Діалоги перемоги: участь молоді у відновленні України» курсує Україною. Минулого року, провівши дві хвилі діалогових заходів, ГО «Молодіжна Платформа» за сприяння ПРООН за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Данії охопила 21 область, 30 молодіжних рад, понад 450 учасників із усієї України та підтримали 13 крутих ініціатив. У одній із громад до обговорення долучилися полісмени, а у іншій прийшла ціла компанія драйвових молодих матусь із дітками. А чим унікальні «Діалоги перемоги» цього року? Зараз розповімо.

 

  Третя хвиля діалогів стартувала на початку липня та уже перевищила позначку 300 учасників. Протягом місяця молодіжні ради та молодь громад долучалися до обговорень варіантів їх залученості  у відбудові країни після завершення військових дій. Разом учасники розвинули ідеї посилення видимості та впливу молодіжної ради на прийняття рішень у громаді, а також  розглянули і висловили свої думки у вирішенні актуальних питань у їхній місцевості. Водночас в рамках проєкту молодь має розробити свої рекомендації для органів місцевого самоврядування  щодо участі та користі залучення молодих людей у повоєнній відбудові та як саме зараз молодь їхньої громади може прискорити перемогу України.

 

Що цікавого?

   Час промайнув дуже швидко і уже 14 діалогів із 15 успішно відбулися в обраних громадах. Кожна подія має власну «родзинку» (звісно, адже там працює молодь) та чималий перелік крутих ідей, частиною яких ми з вами готові поділитися.

Наприклад, для молоді Рожищенської громади виявився актуальним задум створення антикорупційної або правової школи,  а також навчання з підприємницької діяльності. У Тячівській громаді молоді люди вважають доцільним створити медіашколу та автокінотеатр. А у Підгайцівській ТГ – виокремили важливість організації національно-патріотичного вишколу, який, на думку членів молодіжної ради, є дуже потрібним заходом для усвідомлення гордості у молоді, що вони українці. А ще до них на діалог завітав гість, ім’я якого Марк Твен. І ні, ми не обманюємо, адже це був не письменник, якого ми усі добре знаємо, а просто однофамілець. Також цікавою особливістю свого діалогу може похизуватися Зборівський молодіжний конгрес, тому що разом із молоддю до створення ідей та обговорень долучився міський голова.

Спостерігаючи за кожною групою учасників, наша команда зрозуміла, що найголовніша функція проєкту «Діалоги перемоги» виконана. Адже молодь з усієї країни продовжує об’єднуватись навколо однієї мети та працює на благо держави.


Що далі?

  Нині більшість молодіжних рад на етапі підготовки презентації власних напрацювань в рамках проєкту, які представлять органам місцевого самоврядування. Але хочемо відзначити та привітати Молодіжну раду Чернівецької області та Молодіжну раду Тячівської територіальної громади, які одні із перших представила власні напрацювання місцевій.

Наступним кроком у проєкті для молодіжних рад-учасниць стане навчання із проєктного менеджменту, а далі їх очікуватиме розробка проєктних заявок та конкурс на підтримку ініціатив.

 

Що думаєте?

   Ось як про проєкт «Діалоги перемоги» відгукується фасилітатор Дмитро Твердохліб:

«Діалоги перемоги - це неймовірна можливість для активної молоді та молодіжних рад згуртуватися, обмінятися думками, поглядами та ініціативами. А іноді навіть знайти партнерів і однодумців для спільних проєктів й ініціатив»

    «Перша хвиля Діалогів перемоги – надихаючий досвід, що дозволяє впевнитись в тому, що навіть попри складні умови пов'язані з війною, молодь залишається в Україні та хоче її відновлювати. Заради цього запалу в молодих людях ми працюємо та шукаємо можливості для їх підтримки, – переконаний фасилітатор Максим Бондаренко.

 

  Тож, можемо зробити висновки, що проєкт «Діалоги перемоги», який втілюється ГО «Молодіжна Платформа» за сприяння ПРООН за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Данії, дає можливість молоді зрозуміти важливість своєї ролі у процесі відновлення країни. Вона побачила, що активна участь – це ключовий фактор у зміні суспільства та вирішенні його проблеми. Участь в «Діалогах перемоги» і спілкування з іншими молодими людьми допоможе зрозуміти, що вони не самі у своїх прагненнях до поліпшення країни загалом і громади зокрема. Та головне – молодь розуміє, що відповідальність за майбутнє країни лежить на плечах усіх громадян, і вона готова брати участь у цьому процесі.


scroll to top