На головну
Перейти до розділів:
Повернутись на головну

Оновлений формат «Діалогів перемоги 2024»: інструкція для учасників/ць проєкту

2024-07-30 07:33:45
Оновлений формат «Діалогів перемоги 2024»: інструкція для учасників/ць проєкту


Цього року проєкт «Діалоги перемоги 2024» зустрічає нас із оновленнями. Команда ГО «Молодіжна платформа» доклала багато зусиль, щоб вдосконалити уже існуючий формат діалогових заходів аби проводити обговорення ролі молоді у відновленні України ще ефективніше. Тож, які зміни на нас чекають у цьогорічному проєкті? Розбираємося разом.

По-перше, пригадаємо про сам проєкт «Діалоги перемоги» та його мету.Проєкт «Діалоги перемоги 2024» впроваджується ГО «Молодіжна платформа» у рамках проєкту ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді», що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Покликанням ініціативи є надати можливості молодіжним радам та молодим людям малопредставлених груп населення у громадах долучитись до широкої протидії наслідкам російсько-української війни, процесів відновлення країни через побудову діалогу і співпраці із представниками/цями органів місцевого самоврядування та реалізацію конкретних гуманітарних та соціальних ініціатив у своїх громадах.


Тобто «Діалоги» – це низка локальних обговорень по всій Україні, де молодь разом напрацьовує ідеї її залучення у перешкоджанні російському впливу та ролі молодих людей у процесі відновлення країни. На основі думок учасників та учасниць заходів, молодіжні ради формують власні ініціативи, а найкращі з них отримують фінансову підтримку для її реалізації.


Як все буде відбуватися цього року?

І етап. Відбір молодіжних рад до часті

Реєстрація на участь у проєкті розпочалася хх липня та буде тривати до 8 серпня 2024 року, тож усі охочі молодіжні консультативно-дорадчі органи можуть реєструватися вже зараз! Пройти відбір зможуть лише 20 молодіжних рад.

Реєстраційна форма за посланням: https://forms.gle/pZZWRWhLZnFFxCs99


ІІ етап. Підготовчо-організаційний

Далі на відібраних щасливчиків/щасливець чекає організаційна зустріч, де буде оголошено усі деталі участі та знайомство із командою проєкту. Також в оновлені «Діалоги» ми йдемо з новими фасилітаторами/ками. Пройшовши спеціальний інструктаж за нашою методологією, ними можуть стати молодіжні працівники/ці громад чи члени та членкині відібраних рад. 

Також у цей етап входить розподіл діалогових заходів по хвилях (2 хвилі по 10 «діалогів») та підготовка до проведення локальних заходів.


ІІІ етап. Навчання з адвокації

У нових «Діалогах» ми ще більше звертаємо увагу на співпрацю молодіжних рад з місцевою владою. Тож цього року ми підготувати для учасників/ць проєкту корисний онлайн-воркшоп, який допоможе протягом проєкту та своєї подальшої діяльності вести ефективну комунікацію із органами місцевого самоврядування, якісно презентувати свої ідей та проводити вдалі адвокаційні кампаній.


ІV етап. Локальні діалогові заходи

Цьогорічні «апгрейднуті» діалоги будуть тривати два дні. Перший – фасилітоване обговорення молоді громади. Такі зустрічі будуть побудовані навколо конкретних сфер та ідей щодо залучення молоді до процесів відновлення в Україні.

Учасниками/цями таких заходів стануть особи, що будуть відібрані молодіжною радою або ініціативною групою молодіжної ради. Очікується, що це будуть різні категорії молоді, яка проживає на території громади. Надважливою умовою є залучення молоді із числа малопредставлених груп населення громади (ВПО, люди з інвалідністю, національні меншини тощо). 

Другий день – зустріч із представниками/ницями органів місцевої влади для того, щоб презентувати напрацювання молоді та висловити рекомендації, де молодь може залучатись до відновлення країни вже зараз. 

Для проведення обговорень зі сторони ГО «Молодіжна платформа» буде надано логістичну, технічну та фінансову допомогу. 


V етап. Навчання з проєктного менеджементу та дизайну 

У межах проєкту «Діалоги перемоги» деякі молодіжні ради-учасниці можуть отримати фінансову підтримку на реалізацію власних ініціатив. Та, щоб допомогти учасникам/цям створити якісну заявку, буде організовано онлайн навчання з проєктного менеджменту для двох хвиль молодіжних рад. Тут ми разом будемо працювати над удосконаленням напрацьованої ідеї, формуванням заявки та бюджету ініціативи.


VІ етап. Конкурс ініціатив 

Після етапу проведення локальних діалогів та презентацій для громадськості й влади, буде оголошено конкурс на підтримку ідей молодих людей у локальних громадах. Це конкурсна основа із компонентом залучення додаткових ресурсів місцевих громад і концепцією роботи молоді для наближення перемоги чи зменшення ефектів війни у їх громадах. Такі ініціативи і будуть ознаками того, що молоді люди беруть відповідальність за країну та разом із владою на місцях допомагають Україні протидіяти впливу війни.

Реалізація ініціатив буде тривати три місяці.


VІІ етап. Підсумковий форум  

​​На завершальному етапі проєкту «Діалоги перемоги» на нас чекатиме підсумковий форум на якому ми плануємо запрезентувати результати всіх діалогів у громадах та результати ініціатив, які реалізовувалися після них, обговорити спільний план відновлення країни зараз і у майбутньому, поділитися досвідом з іншими молодими людьми, а також представити  думки молоді для Уряду України. Напрацювання на форумі ляжуть в основу рекомендаційного документу від молоді для Уряду із порадами щодо залучення молоді в процесах відновлення.



Цей проєкт є прикладом того, як молодіжні ради та представники різних груп населення можуть об'єднувати зусилля для досягнення спільної мети. Він не лише сприяє розвитку навичок у молоді, але й допомагає вибудовувати міцні зв’язки з місцевими органами влади та іншими важливими партнерами.


«Діалоги перемоги 2024» – це не просто серія заходів, це потужний рух, що сприяє формуванню нового покоління лідерів, які готові брати на себе відповідальність за майбутнє своєї країни. Тож, запрошуємо усіх охочих долучатися до проєкту, адже разом ми можемо зробити більше для нашої спільної перемоги та відновлення України!


Реєстрація на участь за посиланням: https://forms.gle/pZZWRWhLZnFFxCs99



scroll to top