На головну
Перейти до розділів:
Повернутись на головну

Хакатон з розробки програм залучення молоді до суспільного життя в громадах

2024-05-31 07:13:57
Хакатон з розробки програм залучення молоді до суспільного життя в громадах

З 25-28 квітня у Луцьку проводився захід «Хакатон з розробки ініціатив молодіжними радами» у межах проєкту «Програма підтримки молодіжних рад», що реалізовувався ГО «Молодіжна платформа» в рамках програми «Розвиток потенціалу молоді у західних областях України», що імплементується  ІСАР Єднання за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

10 молодіжних рад із західних областей України 4 дні працювали над своїми ідеями у форматі хакатону. Він передбачає фултайм роботу над розробкою ініціатив та заходів, які кожна з рад буде реалізовувати в своїй громаді. Допомагали здобувати молодіжним радам нові знання та навички залучені тренери, а саме Захарій Ткачук, виконавчий директор ГО «Молодіжна платформа», Катерина Білохвіст, тренерка й фасилітаторка з громадського сектору  та Олександра Білязе, керівниця відділу роботи з молодіжними центрами у ГО «Молодіжна платформа». Також молодіжні ради мають своїх менторів, які будуть супроводжувати їх протягом всього проєкту та допомагати їм з формуванням проєктної заявки. 

Основні напрямки проєктів, які можуть бути підтримані це ті, які стосуються покращення, або створення нових інструментів для участі молоді в громаді, інтеграцію молоді ВПО, проєкти з підвищення обізнаності щодо важливих суспільних питань, таких як права людини,  екологія, гендерна рівність, розвиток культурних та мистецьких ініціатив, спрямованих на підтримку та розвиток молодіжної творчості та культурної спадщини України тощо. 

На реалізацію своєї ініціатива кожна з молодіжних рад отримає певну суму коштів. Для молодіжних рад Стрийської, Самбірської, Дрогобицької, Ходорівської, Луцької та Мукачівської громад – 160 000 грн. А для молодіжних рад  Новороздільської, Миколаївської, Славської та Ужгородської громад надається менша сума у розмірі 80 000 грн. у зв’язку з їхньою попередньою участю у першій хвилі проєкту.

Програма хакатону з розробки програм залучення молоді до суспільного життя в громадах в перший день мала сесію «Що таке молодіжна рада? Основні функції та напрямки роботи. Критерії успішної молодіжної ради». Перед сесією учасники мали змогу познайомитися один з одним завдяки грі «Ти як?» від Катерини Білохвіст. Також Катерина поставила радам питання, які допомагали менторам та тренерам краще дізнатися чого хочуть та очікують учасники хакатону.

Наступного дня учасники малювали «Дерево проблем» та «Дерево цілей». Ці дерева вони  розмістили на стінах, щоб під час хакатону мати змогу їх переглянути. Також слухали сесію Захара «Як робити креативні проєкти та заходи?». Очільник Миколаївської ради – Герило Андрій, каже, що ця сесія сподобалася йому найбільше, адже креативність це одне з найголовніших, що має бути у проєктах, щоб зацікавити молодь. 

Учасники хакатону працювали не тільки з своєю молодіжною радою, а й з іншими командами. Галина Дрогомерецька з міста Стрий вважає, що досвід співпраці з іншими молодіжними радами важливий, але після завершення хакатону вона хоче знати сильні сторони саме своєї команди, адже з ними повернеться додому і буде будувати майбутнє рідної громади. 

Далі учасників чекали складніші сесії, такі як «Формування календарного плану проєкту», «Ресурси проєкту та бюджет» «Партнери та робота із стейкхолдерами». Розповідали багато про бюджет, документи. Катерина Мичко з Славської громади радо відгукнулася про цей блок програми, адже тепер вона знає усі секрети створення документів у проєкті. 

Також протягом 4 днів тренери та ментори проводили гру «TOP-10», учасники молодіжних рад поділилися на команди та за кожну правильну відповідь отримували певну кількість балів, в кінці команда переможців отримала подарунок. 

Ну і на завершення останнього дня молодіжні ради презентували свої напрацювання – готові проєкти. Кожна з рад проявила креативність завдяки сесії, яку вони пройшли першого дня. Також на завершення тренери, ментори та всі учасники провели загальну рефлексію. Олександр Туз, ментор каже, що команди прийшли в перший день з ідеями, але без знань як це правильно реалізувати в громадах. А ці 4 дні дали їм можливість це зробити. «Тепер я більш як впевнений, що в команд буде успішна реалізація напрацювань, що вони зможуть внести зміни в свою громаду та залучити велику кількість людей» - ділиться Олександр. Кожна з рад повернулася додому з безліччю емоцій та нових знайомств. Віталіна Данилець, голова молодіжної ради Дрогобицької ОТГ каже, що цю поїздку запам’ятає на довго, адже 4 дні вона перебувала в крутому оточенні, яке має спільні думки та цілі. «Дійсно дуже круто, що створюються такі проєкти для молодіжних рад, бо насправді безліч людей не вірить, що є молодіжна політика і організації» - ділиться враженнями учасниця.