На головну
Перейти до розділів:
Повернутись на головну

Хакатон у Луцьку для молодіжних рад проєкту «Маю думку — участь для молодіжних рад»

2023-06-29 07:54:13
Хакатон у Луцьку для молодіжних рад проєкту «Маю думку — участь для молодіжних рад»

13-16 червня у Луцьку відбувся хакатон для молодіжних рад, які беруть участь у проєкті «Маю думку —  участь для молодіжних рад». 36 учасників з трьох областей України та 100 учасників онлайн розробляли ініціативи для своїх громад та представляли свої напрацювання.

Проєкти стосуватимуться наступних тем:

  1. поширення принципів участі та демократії;
  2. покращення/створення нових інструментів участі молоді на місцях;
  3. проєкти які реалізовують участь молоді в громаді;
  4. проєкти, які використовують участь молоді як методологію;
  5. інтеграція молоді ВПО в життя громади; 
  6. соціалізація вразливих верств населення в повноправне життя громади.


Програма хакатону була дуже насичена та ефективна. Учасники отримали змогу перейняти цікаві кейси від тренерів-фасилітаторів, поміркувати над темами дизайн змін та опанувати метод 4D, навчитися писати логіко-струкрутну матрицю та бюджет проєкту. 

Своїми враженнями ділиться учасниця проєкту Анастасія Поліщук: «Для мене це були надзвичайно насичені дні. Я була в очікуванні хакатону, адже це був мій перший досвід. Найбільше сподобались люди, які мене оточували та дуже насичений формат, який не давав розслабитись. Організація на висоті. Можливо, були якісь незрозумілості в завданнях, проте їх одразу пояснювали. Але так, це був дуже класний досвід і знайомства.»


У результаті проведеного хакатону на пітчингу було запропоновано молодіжними радами 12 розроблених ініціатив, усі з яких будуть підтримані в рамках проєкту. Значну роль у розробці ініціатив отримали ментори. Саме вони допомагали та підбадьорювали учасників для досягнення кращих результатів. 


Ментор Олександр Туз розповідає:  «Враження я отримав дуже різноманітні, але в загальному - чудові! Спочатку я мав певні переживання, чи впораються молодіжні ради з усіма складнощами, які їх очікували. Проте перший та другий дні (а потім і наші робочі ночі) дали зрозуміти - впораємося! Представники на Хакатоні були достатньо вмотивованими, щоб так швидко створити маленьке "диво"  - готову версію проєкту. А де їм бракувало знань - приходили на допомогу тренери, ментори та керівник проекту. Командна робота вийшла at it's best. Серед наших найяскравіших моментів - в пам'яті закарбувалися саме вищезгадані робочі ночі. Такі наші "робочі наради" тривали годинами та дуже динамічно просунули молодіжні ради в підготовці своїх проектних заявок. Саме в тих моментах я і зрозумів - можна вірити в перемогу!»


Реалізовуватись ідеї команд будуть протягом 4 місяців з 1 липня до 1 листопада. Про кожен з них розповімо на наших сторінках у соцмережах.


Цю публікацію розроблено за сприяння Норвезька рада у справах біженців в Україні (NRC) за підтримки за підтримки Міністерства Закордонних справ Норвегії.  Зміст цієї публікації жодною мірою не відображає офіційну точку зору Норвезької ради у справах біженців та Міністерства Закордонних справ Норвегії.” Міністерство Закордонних справ Норвегії не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в цій публікації.