На головну
Перейти до розділів:

Покрокова інструкція створення дорадчого органу – “Молодіжна рада”

I. Підготовий етап

Розгорнути всі кроки
01

Цей орган створюється в першу чергу для представництва інтересів молоді у громаді. Варто зробити захід (форум, круглий стіл) для обговорення мети такого органу, роз’яснення його можливостей та функціоналу для громади (молоді, представників депутатського корпусу, активної громадськості).


Дуже важливо мати розуміння суті "участі молоді" та базових основ молодіжної політики на рівні громади. Для цього можуть допомогти наступні публікації:


СКАЖИ СВОЄ СЛОВО! Посібник з Переглянутої Європейської хартії про участь молодих людей у місцевому та регіональному житті. Страсбург.

Модель реалізації молодіжної політики в умовах децентралізації.

Посібник учасників семінару «Молодіжна політика в ОТГ» у рамках програми «Молодіжний працівник»


З молоддю можна попрацювати над розробкою положення, попередньо вивчивши досвід уже діючих молодіжних рад на нашому сайті. Положення можуть бути різні у своїй суті, може бути різний принцип формування ради, різні повновження, але головна ідея цього органу полягає у представництві інтересів молоді. Ми рекомендуємо використовувати нижченаведені положення, проте ваша громада має право їх адаптовувати чи підготувати своє. 


Просимо також звернути увагу на нашу розробку, рекомендації щодо процесів організації та забезпечення діяльності Молодіжних Рад в ОТГ

за підсумками відкритого простору«Як Молодіжні Ради при ОТГ забезпечать залучення та розвиток молоді?»

http://openspace.works/youthcouncil  


      

02

Цей дорадчний орган, на нашу думку, має утворюватися при усій сільській раді, а не окремій особі. Це дасть можливість членам молодіжної ради комунікувати із усіма органами ради, депутатським корпусом та власне керівництвом ОТГ. Винесіть на сесію питання про створення молодіжної ради та будьте готові аргументувати дане рішення для депутатів.

03

Коли сесія прийме рішення про створення ради, тепер ініціативна група має розпочату роботу із набору кандидатів до членства у раді. За нашим положенням ми рекомендуємо долучати молодих людей у віці 14-25 років. Відповідно, даній цільовій аудиторії треба розповісти про таку можливість і рекламувати цю справу. Якщо рада створюється вперше – молодь не буде розуміти суть цього органу. Рекомендуємо провести публічні презентації у школах, закладах культури. Рекомендуємо поширювати рекламу через інтернет-сервіси, та надрукувати афіші великого формату. Зразки додаємо.


 


Із створених нами молодіжних рад, переважна більшіть молоді подає заявки через інтернет (гугл - форма)


Подачу документів можна організувати як у паперовому вигляді, так і онлайн. Зразок сайту для онлайн-подачі документів - https://youthcouncil.com.ua


Радимо дуже відповідально віднестися до цього етапу - адже молоді люди будуть вперше чути про таку можливість і можуть мати дещо насторожене або апативне сприйняття. Якщо не будете раду рекламувати - є шанс, що до неї не доєднається молодь.


Зразок афіші
Презентація для молоді про можливості молодіжних рад
Презентація для молоді про можливості молодіжиї рад (Kahoot methodology)Анкета для члена молодіжної ради

II. Установчі збори

Розгорнути всі кроки
04

У типовому положенні є процедура проведення установчих зборів, радимо її дотримуватися. Головна ідея: дати молоді самим обрати своїх делегатів та вибрати поміж себе голову ради, секретаря, та заступника. На такі збори можна запросити голову громади, депутатів, місцеві ЗМІ для більшої публічності процесу. Після виборів варто затвердити особистий склад молодіжної ради та дати копію першого протоколу для голови ради. Презентація на установчі збори
Зразок першого протоколу